GİZLİLİK VE GÜVENLİK

  GİZLİLİK VE GÜVENLİK 

İnternet sitemizde verilen tüm hizmetler www.grezel.com adresinde kayıtlı Ok Mer Elektronik Ticaret Ve Satış Hizmetleri Limited Şirketi’ne ait olup şirket tarafından işletilir.

Ok Mer Elektronik Ticaret Ve Satış Hizmetleri Ltd. Şti. çeşitli amaçlarla kişisel verileri toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.

Üyelik veya internet sitesi üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (ad-soyad, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri vb) işin doğası gereği toplanmaktadır.

Şirketimiz bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir ve bu seçimi istediği zaman değiştirilebilir.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, üyelerin IP adresi kaydedilmekte ve bu kullanılmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Şirketimiz, belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Şirketimiz tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler; şirketimiz ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

Şirketimiz, gizli bilgileri gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya 3. bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Kredi Kartı Güvenliği

Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, 3. kişilerin herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığına karşı denetlenmektedir. İşbu nedenle, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir. Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Üçüncü Taraf Web Siteleri Ve Uygulamalar

Şirketimiz, web sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. Şirketimiz, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. İşbu sözleşmedeki Gizlilik Politikası hükümleri, sadece internet sitemizin kullanımına ilişkin olup 3. taraf internet sitelerini kapsamaz.

 İstisnai Haller

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde şirketimiz, işbu Gizlilik Politikası hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri 3. kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

-Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak,

-Şirketimizin kullanıcılarla akdettiği Üyelik Sözleşmesinin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla,

-Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütülmesi nedeniyle kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi,

-Üyelerin hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerde.

E-Posta Güvenliği

Şirketimize ait internet sitesi Müşteri Hizmetlerine, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz elektronik postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. Elektronik postalarda yer alan bilgiler 3.şahıslar tarafından görülebilir. Şirketimiz elektronik postalarınızda aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

Şirketimiz, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek suretiyle değiştirebilir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için;

İsim/Unvan: Ok Mer Elektronik Ticaret Ve Satış Hizmetleri Ltd. Şti.

Adres: Gülbahar Mahallesi, Büyükdere Caddesi No : 99 Daire:12 Şişli/İstanbul

E-Posta: info HYPERLINK “mailto:destek@eksikgedik.com”@grezel.com

Telefon: 08507072826